Ικανοποίηση από την εμφάνιση της ομάδας με Ομόνοια

Παρά το 4-1 υπέρ της Ομόνοιας η ομάδα μας ήταν αρκετά αξιόμαχος αντίπαλος σε ένα ωραίο παιχνίδι με γρήγορο ρυθμό ιδιαίτερα στο Α ημίχρονο. Δεχτήκαμε πίεση αλλά υπήρξαν καλές τοποθετήσεις και αντιδράσεις απ΄ όλους τους παίκτες και μόνο η ιδιαίτερη ταχύτητα κάποιων παικτών της Ομόνοιας μας έφερε σε δύσκολη θέση. Επιθετικά είχαμε καλύτερη δραστηριότητα σε σχέση με προηγούμενα φιλικά αυτού του επιπέδου και σκοράραμε και μια φορά με τον Κωνσταντίνο Κωνσταντίνου. Θετική και χωρίς απρόοπτα η επανεμφάνιση του Καπαρτή μετά από 4 εβδομάδες. Επίσης πολύ θετικό το ότι ακόμα μια φορά φάνηκε η δύναμη και φυσική κατάσταση μας σε ολόκληρο 90λεπτο με ομάδα απολύτως επαγγελματική. Σάββα και Θεοφάνους έπαιξαν 90 λεπτά ενώ οι υπόλοιποι παίκτες μοιράστηκαν το χρόνο.

Μιχαήλ, Ιωσήφ, Θεοφάνους, Ιγνατιάδης, Δημοσθένους, Αριστοδήμου, Ερωτοκρίτου, Μάρης, Φιλανιώτης, Σάββα, Καπαρτής (Βαρβαρίτης, Παπασοφρωνίου, Στυλιανού, Δημητρίου, Ματθαίου, Σκώττης, Κυριάκου, Ιωάννου, Κωνσταντίνου).

Ευχαριστίες προς την Ομόνοια για την εξαιρετική φιλοξενία.

Το παιχνίδι έγινε σε ένα γήπεδο με εξαιρετικό χλοοτάπητα.