Play Video Λύσαμε το οξύ πρόβλημα του τερματοφύλακα
ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ
SOCIAL MEDIA
Thoi Lakatamias Facebook   Twitter   Youtube

U13 ΑΠΟΕΛ-ΘΟΙ 5-0

Η ομάδα μας δέχθηκε βαριά ήττα από το πρωτοπόρο και αήττητο ΑΠΟΕΛ με 5-0. Στο πρώτο μέρος το παιγνίδι οποίο ήταν ισοζυγισμένο μέχρι το 15΄λεπτό, με την πρώτη όμως ευκαιρία το ΑΠΟΕΛ στο 15΄λεπτό έκανε το 1-0 σε μια στιγμή αδράνειας της άμυνα μας. Στην συνέχεια προσπαθήσαμε και χάσαμε κλασική ευκαιρία με τον Β. Κουμίδη μόνος με τον τερματοφύλακα αλλά την απέκρουσε.Σε λίγα λεπτά δεχθήκαμε το 2-0 με πολύ δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη επανορθωτική. Αμέσως μετά ξεκίνησε καταρρακτώδης βροχή, μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με καθυστέρηση 20 λεπτών λόγω των καταρρακτωδών βροχών και χαλάζι. Το γήπεδο έγινε βάλτος και στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου δεχθήκαμε το 3-0 και εκεί όλα τελείωσαν. Φυσιολογικά στα τελευταία λεπτά δεχθήκαμε ακόμα δύο τέρματα.

Η ομάδα μας δυστυχώς δεν ανταποκρίθηκε στις αγωνιστικές και γηπεδικές συνθήκες του αγώνα. Δεν είχαμε πάθος, δύναμη και χάναμε τις μονομαχίες και ήταν φυσιολογικό να χάσεις όταν μπροστά σου έχεις ένα πολύ καλό αντίπαλο

Η σύνθεση της ομάδα μας: Δ. Μάτσας, Α. Θεοδώρου, Αιμίλιος Θεοδώρου, Σ. Τσαπαλάς, Δ. Ευαγγέλου (Μ. Κεκκουρής), Μ. Χριστοφόρου, Γ. Παναγή (Α. Μακρυγιώργης) Β. Κουμίδης, Α.Τσικκάς (Γ. Νικολάου), Χ. Παπαθεοχάρους (Χ. Μεσίτης), Α. Κκώστη (Η. Περπέρης)