U17 ΘΟΙ-ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΛΥΜΠΙΩΝ 2-1

Με νίκη προχώρησε η ομάδα μας U17 κερδίζοντας στο ουδέτερο γήπεδο της Ποταμιάς την αξιόμαχη ομάδα της Ολυμπιάδας Λυμπιών . Στο 1ο ημίχρονο χωρίς να πιάσουμε καλή απόδοση και αφού ο αντίπαλος έχασε κλασική ευκαιρία να προηγηθεί στην πρώτη ευκαιρία που κάναμε ευτυχίσαμε να προηγηθούμε στο 11ο λεπτό με τον Χ . Χριστοφορίδη. Στο 32ο λεπτό σε ανατροπή του Ξ. Γεωργίου, κερδίσαμε πέναλτι και ο Α. Χατζηπέτρου έκανε το 2-0.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα μας ήταν καλύτερη, όμως η επιπολαιότητα και η αστοχία των παικτών μας που έχασαν 4-5 καθαρές ευκαιρίες για γκολ, αφήνοντας το σκορ στο 2-0 και στο 80ο λεπτό οι αντίπαλοι μείωσαν σε 2-1

Η ομάδα μας αγωνίστηκε με τους: Γ. Πλακίτη, Λ. Αθανασίου, Ξ. Γεωργίου (72’ Λ. Κυριάκου), Γ. Λάμπρου, Ν.Πέτρου, Α. Σιακαλλή (65’ Σ. Μυλωνάς), Π. Ζωδιάτη, Α. Χατζηπέτρου, Χ. Χριστοφορίδη, Σ. Σάββα, Α. Γεωργίου (78’ Α. Χαραλάμπους)