VIDEO
INTERVIEWS

U21: ΕΝ ΘΟΙ Λακατάμιας VS ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 1 - 1

Ισόπαλο 1-1 έληξε των χθεσινό τοπικό ντέρμπι της ομάδας των νέων μας, με την ομάδας της ΠΑΕΕΚ Κερύνειας.

Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό με την ομάδα μας να κυριαρχεί στην μάχη του κέντρου και να δημιουργεί 4-5 καλές ευκαιρίες στην διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου έναντι μίας τους αντιπάλου.

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα μας δέχτηκε πρώτη τέρμα στο 61΄ και η αντίδραση μας ήταν δυναμική, κυριαρχώντας στον αγωνιστικό χώρο και ισοφαρίζοντας το παιχνίδι στο 77΄ με τον Στέλιο Ματθαίου.

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο τα τελευταία 15 λεπτά με την ομάδα μας να χάνει τις περισσότερες ευκαιρίες και να της ακυρώνεται τέρμα του Αντρέα Κουρτέλλα στο 85΄μετά από εκτέλεση κόρνερ του Δήμου Αγγελίνα.

Για μία ακόμη φορά, δείξαμε πόσο καλές ποδοσφαιρικές αρετές διαθέτουμε στην ομάδα και την ίδια στιγμή να υστερούμε στην τελική προσπάθεια και στο γκολ. Αυτό που μένει για να ολοκληρωθούν ποδοσφαιρικά οι ποδοσφαιριστές μας είναι η λεπτομέρεια και η ουσία, κάτι που θα έρθει με τη σωστή δουλειά και βεβαίως την προσπάθεια από τα ίδια τα παιδιά.

Επόμενος αντίπαλος η Καρμιώτισσα στη Λεμεσό, την ερχόμενη Κυριακή.

Σύνθεση: Βίκτωρας Ντρενεά, Αντρέας Πάλλης, Αντρέας Κουρτέλλας, Γιώργος Αβραάμ, Αντώνης Παναγιώτης (Σταύρος Ερωτοκρίτου), Σάββας Σάββα (Δήμος Αγγελίνας), Γιώργος Σκώττης, Γιώργος Δρουσιώτης, Παύλος Ιωσήφ, Λεωνίδας Νικολάου (Αντρέας Καννάουρος).