ΟΛΥΜΠΙΑΣ-ΘΟΙ 1-8 U13

Συνεχίζοντας τη νικηφόρο της πορεία, η ομάδα μας πέρασε και από τα Λύμπια κερδίζοντας την τοπική Ολυμπιάδα με 8-1.Οι νεαροί μας μπήκαν πολύ δυνατά και στα πρώτα 3 λεπτά κερδίζαμε 2-0. Το έργο μας έγινε πολύ πιο εύκολο στη συνέχεια και πετύχαμε και τρίτο γκολ στο 30ο λεπτό Στο δεύτερο ημίχρονο συνέχισε η ομάδα μας και είχε καθολική υπεροχή και πέτυχε ακόμα 5 γκολ. Αν οι ποδοσφαιριστές ήταν πιο εύστοχοι το σκορ θα ήταν πολύ μεγαλύτερο χάνοντας αρκετές κλασσικές ευκαιρίες. Η φιλότιμη ομάδα των Λυμπιών πέτυχε ένα γκολ στο τελευταίο λεπτό με φάουλ από τα πλάγια. Αξιοσημείωτο στο αγώνα ήταν το τρία γκολ που πέτυχε Α. Κκώστη, συνεχίζοντας να σκοράρει για τρίτο συνεχόμενο παιγνίδι.

Το ερχόμενο Σάββατο έχουμε ένα πολύ δύσκολο παιγνίδι με την Ομόνοια Λευκωσία και θα προσπαθήσουμε να προετοιμαστούμε κατάλληλα ψυχολογικά και αγωνιστικά για να κερδίσουμε το παιγνίδι.

Οι σκορερ της ομάδα μας ήταν: Α. Κκώστη(3), Χ. Μεσίτης, Δ. Ευαγγέλου, Α. Τσικκάς, Μ. Χριστοφόρου, Α. Μακρυγιώργης

Η σύνθεση της ομάδα μας ήταν: Δ. Μάτσιας, Αιμίλιος Θεοδώρου, Αντρέας Θεοδώρου, (Χ. Κουτσουράς), Δ. Ευαγγέλου, Μ. Χριστοφόρου, Γ. Παναγή (Α. Μακρυγιώργης), Β. Κουμίδης, Χ. Μεσίτης (Α.Τσικκάς), Α. Κκώστη, Η. Περπέρης (Α. Τσαπαλάς), Χ. Παπαθεοχάρους