ΟΜΟΝΟΙΑ-ΘΟΙ 5-0 U15

Η ομάδα των U15 είχε μέχρι τώρα τη πιο δύσκολη αποστολή της αντιμετωπίζοντας την Ομόνοια στον Λυθροδοντα. Η ανωτερότητα της Ομόνοιας ήταν εμφανής και στα δυο ημίχρονα. Καθοριστικά υπήρξαν τα γρήγορα γκολ, δυο σε κάθε ημίχρονο, κάνοντας την προσπάθεια των παικτών μας πολύ δύσκολη. Σωματικά πιο δυνατοί, με πολλή αυτοπεποίθηση, κέρδισαν σχεδόν όλες τις μονομαχίες σε όλες τις γραμμές. Αντίθετα, οι δικοί μας ποδοσφαιριστές, μπήκαν φοβισμένοι στο γήπεδο χωρίς αυτοπεποίθηση.

Αδύνατοι στις μονομαχίες βρέθηκαν νωρίς στο 12' να είναι πίσω στο σκορ με 2-0. Μετά το 20λεπτο ισορροπήσαμε κάπως, χωρίς να είμαστε απειλητικοί. Στο δεύτερο ημίχρονο αποβάλαμε το φόβο και μπήκαμε καλύτερα, όμως δεν αποφύγαμε τα λάθη. Δυο αυτογκόλ στο πρώτο δεκάλεπτο και ένα ωραίο σουτ διαμόρφωσαν το τελικό 5-0.

Η προσπάθεια των παιδιών ήταν φιλότιμη αλλά όχι αρκετή.

Η σύνθεση της ομάδας: Μάτσιας Δημήτρης (53'Ηλιαδης Δημήτρης), Παναγιώτου Γιώργος (41'Κουππής Χριστός), Δημοσθένης Κυπριανού (67'Ιωσηφ Αντρέας), Ιακώβου Αντρέας, Γιουσέλης Γιάννος, Φιλοθέου Αλέξανδρος (44' Παπασωφρονίου Αντρέας), Τσικκάς Αντρέας, Τσεκκούρας Αδάμος, Γιουσέλης Βίκτωρας (67'Θεοφάνους Λευτέρης).