ΘΟΙ-ΔΟΞΑ 5-1 U21

Νικηφόρο ξεκίνημα για το 2015, πέτυχε η ομάδα νέων του Σωματείου μας κερδίζοντας την Δόξα Κατωκοπιάς με 5-1.

Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό με πάρα πολλές φάσεις κυρίως από τη δική μας ομάδα. Χάνοντας αρκετές ευκαιρίες καταφέραμε να προηγηθούμε στο ημίχρονο με 2-0 με τέρματα του Σταύρου Ερωτοκρίτου και του Βλάση Στυλιανού. Στην επανάληψη πετύχαμε άλλα τρία γκολ με τους Γιώργο Κουμπαρή, Βλάση Στυλιανού και Δήμο Αγγελίνα. Η Δόξα κατάφερε να μειώσει σε 4-1 από ελεγχόμενη θέση οφσάιντ, στο 75΄του αγώνα.

Καλή εμφάνιση από όλα τα παιδιά. Ξεχώρισε η παρουσία του τερματοφύλακα μας Βίκτωρα Ντρενέα με τρείς εξαιρετικές επεμβάσεις. Πρώτο 90λεπτο για το Σοφοκλή Θεοδώρου, που έδειξε ότι είναι έτοιμος να βοηθήσει τα μέγιστα για τη συνέχεια. Πρώτη εμφάνιση για τη φετινή περίοδο για το Δημήτρη Καΐλη και τον Ανδρέα Λοΐζου.

Επόμενος αγώνας, το ντέρμπυ με την πρωτοπόρο ΑΕΖ σε ένα αγώνα που κρίνεται ως τελικός. Ενδεχόμενη νίκη θα μας δώσει ώθηση για να πλησιάσουμε τη κορυφή. Προετοιμαζόμαστε με μοναδική σκέψη τη νίκη.

Σύνθεση: Βίκτωρας Ντρενέα, Αντώνης Παναγιώτου (Αντρέας Λοΐζου), Γιώργος Αβραάμ, Αντρέας Κουρτέλλας (Νικολάου Λεωνίδας), Παύλος Ιωσήφ, Ερωτοκρίτου Σταύρος (Δημήτρης Καΐλης), Σοφόκλης Θεοδώρου (Λεωνίδας Νικολάου), Πάλλης Αντρέας, Κουμπαρής Γιώργος, Βλάσης Στυλιανού, Αγγελίνας Δήμος