Play Video Λύσαμε το οξύ πρόβλημα του τερματοφύλακα
SOCIAL MEDIA
Thoi Lakatamias Facebook   Twitter   Youtube

U15 ΔΟΞΑ-ΘΟΙ 0-5

Η ομάδα της U15 ταξιδέψε σήμερα στην Περιστερώνα, προσωρινή έδρα της ομάδας της Δόξας Κατωκοπιάς.
Από την αρχή του αγώνα έγινε το αφεντικό στα παιγνίδι. Είχε πολύ καλή οργάνωση και ορθόδοξη ανάπτυξη στον αγώνα. Το πρώτο γκολ δεν άργησε να έρθει, αφού στο 6' ο Αντρέας Τσικκάς πλάσαρε υποδειγματικά μετά την εξαιρετική κάθετη πάσα του Λειβαδιώτη. Η συνέχεια στο ημίχρονο δεν ήταν ανάλογα αποτελεσματική αφού χάθηκαν κλασικές ευκαιρίες.
Στο δεύτερο η βελτίωση στις επιλογές στο επιθετικό τρίο διεύρυναν το σκορ στο τελικό 0-5. Πρώτα ο Τσικκάς με εξαιρετικό πλασέ στην κάθετη πάσα του Φιλόθεου έκανε το 0-2, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Λειβαδιώτης έγραψε το 0-3 με μακρινό σουτ.
Σκόρερ στο 0-4 ο Ιακώβου με πλασέ από κτύπημα κόρνερ. Το κερασάκι στην τούρτα ήταν το κοντινό πλασέ από τον Λειβαδιώτη μετά από ομαδικό συνδυασμό.
Συγχαρητήρια στα παιδιά για τη νίκη και το κατά διαστήματα παιγνίδι τους.

Σύνθεση: Δήμος Κυπριανού, Αντρέας Χατζηπαναγή, Αντρέας Ιακώβου, Χρίστος Λεοντίου ( Ιωσήφ), Λουκάς Τύλλιρος, Γιάννος Γιουσέλης (Ιωσήφ Πιντιρίσιης), Λειβαδιώτης Χριστόφορος, Φιλοθέου Αλέξανδρος, Αδάμος Τσεκκούρας (Παπασωφρονίου), Βίκτωρας Γιουσέλης (Χρίστος Κουππής), Αντρέας Τσικκάς (Θεόδουλος Χρίστου).