Κύπελλο Νέων ΘΟΙ-ΑΕΛ 4-3

Διαπιστευτήρια ομάδας νέων πρώτης κατηγορίας έδωσαν οι ποδοσφαιριστές της ομάδας νέων του Σωματείου μας κερδίζοντας την ομάδα της ΑΕΛ στα πλαίσια των προημιτελικών του Κυπέλου Νέων που διοργανώνει η ΚΟΠ.

Ο νικητής κρίθηκε στα πέναλτι και δικαίως προχωρούμε στην τετράδα του κυπέλου, ένα βήμα πριν το τελικό.

Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με το καλημέρα του δευτέρου ημιχρόνου με 0-1. Η ομάδα μας αντέδρασε και γύρισε το παιχνίδι με τέρματα του αρχηγού Σταύρου Ερωτοκρίτου στο 51' και του Αντρέα Κουρτέλα στο 60΄. Η ομάδα μας δέχτηκε την ισοφάριση στο 75' και το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση. Και στα δύο ημίχρονα της παράτασης η ομάδα μας ήταν καλύτερη και έχασε 2-3 εξαιρετικές ευκαιρίες για να πάρει τη νίκη, έναντι καμίας του αντιπάλου.

Το παιχνίδι οδηγήθηκε στα πέναλτι και η ομάδα μας κέρδισε με 4-3. Ο τερματοφύλακας μας Βίκτωρας Ντρενέα απέκρουσε τρία πέναλτι και με την ευστοχία των υπολοίπων ποδοσφαιριστών μας, πανηγυρίσαμε την πρόκριση μας στους 4 του κυπέλου.

Ένα μεγάλο μπράβο σε όλα τα παιδιά για την προσπάθειά τους. Μπορούμε ακόμη καλύτερα και διεκδικούμε με αξιώσεις την κατάκτηση του κυπέλου.

Αναμένουμε τον αντίπαλο μας σήμερα το μεσημέρι στην κλήρωση του κυπέλου που θα γίνει στα γραφεία της ΚΟΠ. Στην κληρωτίδα θα είναι ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ, η ΑΕΖ, η Πάφος FC και το ΘΟΙ Λακατάμιας.

Στην φωτογραφία ο σκόρερ του πρώτου μας τέρματος, Σταύρος Ερωτοκρίτου.