VIDEO
INTERVIEWS

Πανηγυρικά στον Τελικό Κυπέλλου

Μεγάλη διάκριση για την ομάδα νέων του Σωματείου μας θα είναι η συμμετοχή στον τελικό νέων κάτω των 21, που θα γίνει τη Τετάρτη 6 Μαΐου στο Στάδιο ΓΣΠ και ώρα 17:15. Μία διάκριση που αφορά όλους όσους εργάζονται στην οικογένεια του ΘΟΙ, από τους παίκτες - προπονητές-φροντιστές και το ΔΣ του Σωματείου μας.

Για να βρεθούμε στον τελικό νικήσαμε διαδοχικά την ΕΝ Παρεκκλησιάς, την ΑΕΛ και στα ημιτελικά την ομάδα της Πάφου FC.

Ο αγώνας ήταν πολύ δυνατός και με πολλές μονομαχίες στο κέντρο του γηπέδου. Η ομάδα μας πήρε σοβαρό προβάδισμα με 2-0 λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 38΄ με το Γιώργο Σκώττη και στο 42΄ με τον Κωνσταντίνο Παπασωφρονίου. Το δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Πάφου πίεσε ψηλά, μας άφησε χώρους που δεν εκμεταλλευτήκαμε, αφού χάσαμε 3-4 καλές ευκαιρίες για να σκοτώσουμε το παιχνίδι. Η μείωση του σκορ σε 2-1 στο 82΄ μας άγχωσε, αλλά δεν μας εμπόδισε από να πάρουμε την πανηγυρική πρόκριση στον τελικό της Τετάρτης.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που έδειξαν πόσο καλοί ποδοσφαιριστές είναι και τα έδωσαν όλα για να είναι παρόν στον τελικό. Αντίπαλος ο Απόλλωνας Λεμεσού.

Ο αγώνας θα μεταδίδεται ζωντανά από το τηλεοπτικό κανάλι MEGA. Η είσοδος στο ΓΣΠ θα είναι δωρεάν για όλους.

Με την ευκαιρία αυτή προσκαλούμε τους φίλους του Σωματείου και όλη τη Λακατάμια να δώσει το παρόν του στο ΓΣΠ και να στηρίξει την ομάδα μας.