U15 ΟΜΟΝΟΙΑ-ΘΟΙ 2-0

Για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος η ομάδα μας δέχτηκε την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα από την Ομόνοια με σκορ 2-0. Δεν ξεκινήσαμε καθόλου καλά το παιχνίδι. Ο αντίπαλος είχε καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας, χωρίς ωστόσο να κάνει ευκαιρίες μπροστά από την εστία μας. Όμως εκεί που αρχίσαμε να βρίσκουμε τα πατήματα μας, ο αντίπαλος κατάφερε να προηγηθεί με απευθείας φάουλ μετά από λάθος εκτίμηση του τερματοφύλακα μας. Μετά από 2' ήρθε και το 2ο γκολ από κακή συμπεριφορά μετά από εκτέλεση κόρνερ. Στην συνέχεια βρήκαμε 2 ξεκάθαρες ευκαιρίες για να ξαναμπούμε στο παιχνίδι όμως ο τερματοφύλακας της Ομόνοιας ήταν σε αρκετά καλή μέρα. Στο Β ημίχρονο αλλάξαμε πρόσωπα και σύστημα, μιλήσαμε για το τι πήγε λάθος, μπήκαμε αρκετά πιο δυνατά και προσπαθήσαμε να βάλουμε ένα γκολ για να ξαναμπούμε στο παιχνίδι, αφού βρήκαμε αρκετές ευκαιρίες. Λόγω ατυχίας καθαρά δεν καταφέραμε να σκοράρουμε, αφού ο αντίπαλος μας έσπαζε συνέχεια τον ρυθμό κι έτσι το σκορ παρέμεινε ως είχε. Παρά την ήττα η ομάδα το πάλεψε μέχρι τέλος, αφού η εικόνα του Β ημιχρόνου ήταν αρκετά καλή.

ΣΥΝΘΕΣΗ: Γ. ΣΩΖΟΥ, ΑΙΜ. ΘΕΟΔΩΡΟΥ, Σ. ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ (Α. ΜΑΚΡΥΓΙΩΡΓΗΣ 41΄), Α. ΘΕΟΔΩΡΟΥ, Δ. ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ, Μ. ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ, Β. ΚΟΥΜΙΔΗΣ (Μ. ΚΕΚΚΟΥΡΗ 75΄), Σ. ΤΣΙΑΠΑΛΑ (Γ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 58΄), Α. ΤΣΙΚΚΑΣ (Α. ΤΣΙΑΚΚΑΣ 76΄), Γ. ΠΑΝΑΓΗ (Χ. ΠΑΠΑΘΕΟΧΑΡΟΥΣ 41΄), Α. ΚΚΩΣΤΗ