ΘΟΙ - ΑΠΟΕΛ 1-4 U15

Για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος με αντίπαλο το ΑΠΟΕΛ η ομάδα μας γνώρισε την 2η συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα με σκορ 4-1. Πολύ άσχημο το ξεκίνημα για την ομάδα μας αφού μόλις στο 1ο μετά από τραγικό λάθος της άμυνας, ο αντίπαλος άνοιξε το σκορ. Στην συνέχεια ελέγξαμε πλήρως τον αγώνα, ισοφαρίσαμε σχετικά νωρίς με ωραίο σουτ στο 18΄ από τον Βασίλη Κουμίδη, βρήκαμε ακόμα 2 κλασικές ευκαιρίες να προηγηθούμε αλλά δεν τα καταφέραμε. Στο Β ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο, αφού μπήκαν και οι 2 ομάδες αρκετά δυνατά, όμως σε μία στατική φάση και μετά από αδράνεια της άμυνας το ΑΠΟΕΛ ξανά πήρε εκ νέου το προβάδισμα. Αμέσως μετά κάναμε κάποιες αλλαγές με σκοπό να γίνουμε πιο επιθετικοί, ρισκάραμε αφήνοντας χώρους, αλλά όταν αγωνίζεσαι με την πιο ποιοτική ομάδα του πρωταθλήματος σίγουρα θα σε τιμωρήσει. Υπάρχει προβληματισμός ειδικά για την εικόνα του Β ημιχρόνου, όμως σε καμία περίπτωση δεν απογοητευόμαστε. Θα συνεχίσουμε να δουλεύουμε σκληρά όπως κάμναμε μέχρι τώρα, θα διορθώσουμε τα λάθη μας και σίγουρα πάνω σε αυτό θα έρθουν πάρα πολύ καλές μέρες.

ΣΥΝΘΕΣΗ: Γ. Σώζου, Αιμ. Θεοδώρου, Αντ. Μακρυγιώργης (Σ. Μουστάκας 72΄), Δ. Ευαγγέλου, Α. Θεοδώρου, Μ. Χριστοφόρου( Β. Νεοφύτου 79΄), Β. Κουμίδης, Σ. Τσιαπαλά ( Κ. Λοίζου 68΄), Χ. Π΄΄ Θεοχάρους ( Γ. Παναγή 54΄), Α. Κκώστη, Α. Τσικκάς (Χρ. Κουτσουρά 79΄)