U17 ΟΘΕΛΛΟΣ-ΘΟΙ 1-3

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε η ομάδα μας U17 στην Αθηαίνου επί της αξιόμαχης ομάδας του ΟΘΕΛΛΟΥ με 3-1. Πιεσμένη ψυχολογικά η ομάδα μας, μετά τα τελευταία αποτελέσματα κατά τα οποία οι πολύ καλές εμφανίσεις δεν είχαν βαθμολογικό όφελος, κατέθεσε καρδιά και θέληση και πήρε την νίκη σε συνδυασμό με πολύ καλή απόδοση, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο. Το πρώτο ημίχρονο ο αγώνας ήταν ισοδύναμος με ευκαιρίες εκατέρωθεν. Σε μια από αυτές ο αντίπαλος προηγήθηκε και πήγαμε στα αποδυτήρια με το σε βάρος μας σκορ. Το β’ ημίχρονο η υπεροχή μας ήταν καθολική και με τρία γκολ από τους Π. Χριστοφορίδη, Σ. Κυριάκου και Α. Φιλοθέου καθαρίσαμε το παιγνίδι. Ταξιδέψαμε στην Αθηαίνου με απουσίες των Στ. Μυλωνά, Α. Θεοδούλου, Γ. Μπίτουλα, Χρ. Λειβαδιώτη.

Σύνθεση: Οικονομίδης – Σωτηρίου – Χριστοφορίδης – Γιάλλουρος – Ευτυχίου – Σιακαλλής – Π. Κυρίακου – Φιλοθέου – Λεοντίου – Σ. Κυριάκου (70’ Μαραγκός) – Αναστάση (75’ Κάναβος)