U15 ΑΝΟΡΘΩΣΗ-ΘΟΙ 1-2

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα μας αφού πέρασε νικηφόρα από την δύσκολη έδρα της Ανόρθωσης, κερδίζοντας την με σκορ 2-1 έπειτα από μια καλή εμφάνιση και ιδιαίτερα στο Β ημίχρονο. Η ομάδα ξεκίνησε τον αγώνα χωρίς να έχει την απαιτούμενη φρεσκάδα, αφού δυσκολευόταν να αναπτυχθεί σωστά με την επιλογή του 4-3-3. Γύρω στο 20' αλλάξαμε τον σχηματισμό σε 4-4-2, ισορροπήσαμε, βγήκαμε μπροστά, χάσαμε 2-3 καλές ευκαιρίες και μία από αυτές έγινε γκολ. Στο Β ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές ανέβασαν όλοι την απόδοση τους με αποτέλεσμα να γίνουν πιο φρέσκοι και πιο απειλητικοί που οδήγησε στη διεύρυνση του σκορ. Τα παιδιά μπήκαν αποφασιστικά, χάνοντας 3 πολύ καλές ευκαιρίες, όμως το 2-0 ήρθε από καταπληκτική εκτέλεση φάουλ του Μ. Χριστοφόρου. Να σημειώσουμε ότι και το 1ο γκολ το σημείωσε ο Μ. Χριστοφόρου με δυνατό σουτ έξω από την επανορθωτική. Στις καθυστερήσεις ο αντίπαλος μείωσε σε 2-1 λόγο κακής αμυντικής λειτουργίας.

ΣΥΝΘΕΣΗ: Γ. Σώζου, Α. Θεοδώρου, Α. Αγγελή, Μ. Κεκκουρή, Μ. Χριστοφόρου, Β. Κουμίδης (Β. Νεοφύτου), Σ. Τσιαμπαλά (Γ. Παναγή), Α. Τσικκάς (Γ. Νικολάου), Χ. Παπαθεοχάρους (Η. Χρίστου), Α. Κκώστη (Σ. Μουστάκας), Αιμ. Θεοδώρου