ΘΟΙ-Ν&Σ ΕΡΗΜΗΣ 1-0 (U15)

Στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του παγκυπρίου πρωταθλήματος PREMIER η ομάδα μας κατάφερε να επικρατήσει στο ντέρμπι κορυφής με σκορ 1-0 πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση και ειδικά στο β μέρος. Χρυσός σκόρερ για την ομάδα μας ο Αντώνης Κκώστη στο 28ο. Στο Α ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο και για τις δυο ομάδες, όμως η ομάδα μας ήταν αυτή που εκμεταλλεύτηκε το λάθος του αντιπάλου. Ήταν ένα ημίχρονο όπου δεν υπήρχαν καθόλου φάσεις παρά μόνο κάποιες προϋποθέσεις και ειδικά για την δική μας ομάδα. Στο β μέρος διορθώσαμε κάποια πράγματα, πραγματοποιήσαμε κάποιες εσωτερικές και εξωτερικές αλλαγές, βρήκαμε πάρα πολλές και ξεκάθαρες ευκαιρίες, όμως την ίδια ώρα υπήρχε ένας εξαιρετικός τερματοφύλακας και όλες τις κλασσικές ευκαιρίες που βρήκε η ομάδα σταματούσαν σ' αυτόν. Κρατάμε την τεράστια νίκη της ομάδας μας σε ακόμα ένα ντέρμπι, το μηδέν παθητικό αλλά και την απόδοση γενικά και ειδικά στο β μέρος ενόψει της πολύ δύσκολης συνέχειας.

ΣΥΝΘΕΣΗ: Γ. Σώζου, Αιμ. Θεοδώρου, Δ. Ευαγγέλου, Α. Θεοδώρου, Μ. Χριστοφόρου, Γ. Παναγή, Β. Κουμίδης, Α. Τσικκάς (Μ. Κεκκουρής), Α. Κκώστη (Σ. Τσαμπαλάς), Χ. Παπαθεοχάρους (Α. Τσιάκκας), Γ. Νικολάου