Μόνοι στην κορυφή. Σαρωτική η ομάδα μας στη Χλώρακα

Πολύ εύκολο πρωινό είχε η ομάδα μας απέναντι στον Ακρίτα Χλώρακας κερδίζοντας τον με το εκπληκτικό 6-0!. Η ομάδα από την αρχή έδειξε τις προθέσεις της όπου σε καμία περίπτωση δεν έδωσε δικαίωμα στον αντίπαλο, αφού από τα πρώτα 20' βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0. Αρκετά καλή παρουσία είχαν όλοι οι ποδοσφαιριστές που πέρασαν στον αγώνα σαν αλλαγή δείχνοντας σε μεγάλο βαθμό την ετοιμότητα τους, όμως αυτό που προκάλεσε αίσθηση ήταν το γεγονός ότι και τα 6 γκολ τα σημείωσε ο Χάρης Παπαθεοχάρους και αυτή την στιγμή είναι πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος με 12 γκολ στο ενεργητικό του.

ΣΥΝΘΕΣΗ: Χ. Παναγή, Αιμ. Θεοδώρου, Δ. Ευαγγέλου, Α. Θεοδώρου, Α. Αγγελή, Μ. Χριστοφόρου, Γ. Παναγή, Α. Τσικκάς, Α. Κκώστη, Β. Κουμίδης, Χ. Παπαθεοχάρους (Μ. Κεκκουρής, Σ. Τσιαμπαλάς, Χ. Κουτσουράς, Η. Χριστου και Α. Τσιάκκας)

Ηττήθηκαν οι Κ17

Παρόλο που η ομάδα μας μπήκε λίγο νωθρά στο πρώτο δεκάλεπτο μετά αναλάβαμε πρωτοβουλίες και κατείχαμε μπάλα, στο 25΄ο αντίπαλος προηγήθηκε στο σκορ. Από τότε μέχρι και το τέλος του Α΄ ημιχρόνου είχαμε την υπεροχή, κλείσαμε τον αντίπαλο στα τετράγωνα του, είχαμε δοκάρι με απευθείας κτύπημα φάουλ, πετύχαμε τέρμα που ακυρώθηκε σαν οφσάιντ. Στη λήξη του ημιχρόνου βρήκαμε κλασσική ευκαιρία με τον Θ. Χρίστου, ο οποίος μετά από σέντρα του Τσικκά προ κενής εστίας δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίκτυα.  Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο μέχρι το 60΄όπου ο αντίπαλος έκανε το 2-0. Από αυτό το σημείο και με κακή ψυχολογία παρότι προσπαθήσαμε, ότι έκανε ο αντίπαλος ήταν εύστοχο, με αποτέλεσμα να πετύχει ακόμα 2 τέρματα. Τελικό σκορ 4-0.

Τρεις ομάδες μας στα ημιτελικά

Σε συμμετοχή μας στο Τουρνουά της Ομονοιας και στο τουρνουά «κανε μια ευχή» τρεις ομάδες μας κατάφεραν να έχουν εξαιρετική πορεία και να προκριθούν στα ημιτελικά.

Ηλικία 2009

Στο τουρνουά «κάνε μια ευχή» στην Φάρμα τα πιτσιρίκια του 2009 κατέκτησαν την τρίτη θέση και βραβεύτηκαν.