ΠΑΕΕΚ-ΘΟΙ 0-10

Η ομάδα ξεκίνησε με το δεξί το φετινό πολύ απαιτητικό και δύσκολο παγκύπριο πρωτάθλημα. Πετύχαμε μια μεγάλη νίκη με το ευρύ σκορ 0-10 εκτός έδρας με την ΠΑΕΕΚ. Μπήκαμε πολύ δυνατά και στο πρώτο λεπτό πετύχαμε το 0-1.Αυτό μας βοήθησε στην συνέχεια και με ανεβασμένη την ψυχολογία παίξαμε πολύ καλά και πετύχαμε ακόμα πέντε γκολ μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου προχωρήσαμε και στις 6 αλλαγές παικτών που δικαιούμαστε. Η ομάδα όμως συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και πετύχαμε ακόμα τέσσερα γκολ.

Συνεχίζουμε την πολύ δύσκολη προσπάθεια μας για την συνέχεια γιατί είμαστε μια ομάδα που τώρα κτίζεται και έχουμε πάρα πολλά πράγματα να διορθώσουμε σε ομαδικό αλλά και ατομικό επίπεδο.