ΘΟΙ-ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ

Η ομάδα μας δέχθηκε την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα από την πολύ καλή ομάδα της Σαλαμίνας. Στο πρώτο ημίχρονο μπήκαμε πολύ καλά στο παιγνίδι είχαμε καλή κυκλοφορία Είχαμε καλή αμυντική συμπεριφορά και δεν κινδυνέψαμε σχεδόν καθόλου. Επιθετικά μάλιστα ήταν η ομάδα που βρήκε τρείς κλασσικές ευκαιρίες τετ α τετ με τον τερματοφύλακα αλλά δυστυχώς δεν τις μεταστρέψαμε σε γκολ. Το δεύτερο ημίχρονο μπήκε πολύ δυνατά και η Σαλαμίνα και κατάφερε να μας προηγηθεί με 1-0 στο 48΄λεπτό με αμφισβητούμενο γκολ. Εκεί δυστυχώς χάσαμε την ψυχολογία μας και στα επόμενα δύο λεπτά δεχτήκαμε το 0-2. Εκεί ουσιαστικά τελείωσε και το παιγνίδι, προχωρήσαμε σταδιακά και στις έξι αλλαγές. Στα τελευταία λεπτά ήρθε φυσιολογικά και τρίτο γκολ.

Συμπερασματικά παίζοντας με ένα πολύ καλό αντίπαλο με επίλεκτους παίκτες που αγωνίζονται χρόνια μαζί, απέναντι στην ομάδα μας που τώρα δημιουργείται, σταθήκαμε επάξια και θα προσπαθήσουμε στη συνέχεια μέσα από τις προπονήσεις και τα συνεχόμενα παιγνίδια να βελτιωνόμαστε.