ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ-ΘΟΙ 1-3

Σπουδαίο διπλό πέτυχε η ομάδα μας σημειώνοντας την 2η συνεχόμενη της νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια κερδίζοντας με 3-1 την τοπική Αναγέννηση στην Δερύνεια. Παρά τα αρκετά αγωνιστικά προβλήματα που είχε η ομάδα αφού 6! συνολικά ποδοσφαιριστές δεν μπορούσαν να αγωνιστούν για διάφορους λόγους (δεν ήταν καν στην αποστολή) είχε να αντιμετωπίσει και τις δύσκολες γηπεδικές εγκαταστάσεις αφού η συγκεκριμένη ομάδα αγωνίζεται σε πλαστικό χλοοτάπητα, αλλά και σε πιο μικρό σε διαστάσεις γήπεδο. Δεν ξεκινήσαμε καλά όπως θα θέλαμε, αφού τα παιδιά προσπαθούσαν συνεχώς να προσαρμοστούν στα δεδομένα που βρήκαν μπροστά τους κι έτσι ο αντίπαλος εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας από ένα κόρνερ που είχε κερδίσει και προηγήθηκε με 1-0. Από εκείνο το σημείο και μετά ο αντίπαλος για δικούς του λόγους οπισθοχώρησε θέλοντας να κρατήσει το υπέρ του σκορ, όμως στο αμέσως επόμενο πεντάλεπτο ο Α. Κυρίτσης σημείωσε το 1-1 εκμεταλλευόμενος το τραγικό λάθος της άμυνας τους, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο β ημίχρονο η ομάδα παρουσιάστηκε με πολύ διαφορετικό πρόσωπο ανεβάζοντας κατακόρυφα την απόδοση της. Είχε γρήγορη κυκλοφορία της μπάλας με σωστές τοποθετήσεις, ήταν πολύ πιο αποφασιστική και σχεδόν σε κάθε της επίθεση έβρισκε ξεκάθαρη ευκαιρία για να πάρει προβάδισμα. Βρισκόμασταν περίπου 10' πριν από το τέλος και ο Α. Κότροφος μετά από ωραία κάθετη πάσα που δέχτηκε έκανε ωραία ατομική προσπάθεια κερδίζοντας πέναλτι. Την εκτέλεση του την ανέλαβε ο Α. Θεοδούλου που σημείωσε το 2-1. Από εκείνο το σημείο και μετά η ομάδα έκανε σωστή διαχείριση του σκορ κι έτσι σε μια από τις αντεπιθέσεις της σημείωσε και 3ο τέρμα με εκπληκτικό τρόπο με τον Κ. Γιακουμή. Αξίζουν πάρα πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά, αφού το έργο τους ήταν πάρα πολύ δύσκολο. Τώρα βλέπουμε το επόμενο παιχνίδι με περισσότερη σοβαρότητα αλλά και πιο πολλή αισιοδοξία.