ΘΟΙ-ΑΕΚ 4-3

ΘΟΙ-ΑΕΚ 4-3

Για την 4η αγωνιστική έγινε ένα συναρπαστικό παιγνίδι με εναλλαγή στο σκορ ανάμεσα στην ομάδα μας και την ΑΕΚ Λάρνακας. Μπήκαμε πολύ δυνατά στο παιγνίδι και στο 1ο λεπτό πετύχαμε το 1-0 με ένα ασύλληπτο σουτ του Παπέττα έξω από την περιοχή. Συνεχίσαμε να υπερέχουμε και στο 11ο λεπτό σημειώσαμε και δεύτερο γκολ. Μετά από ωραίο συνδυασμό ο Χρ. Θεοφάνους βγήκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα και με ωραίο πλασέ πέτυχε το 2-0. Στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου σε μία ατυχή στιγμή για την ομάδα μας κτύπησε στο χέρι αμυντικού μας κέρδισαν πέναλτι και μείωσαν σε 2-1.

Το δεύτερο ημίχρονο όπως αναμενόταν η ΑΕΚ μπήκε με καλύτερη ψυχολογία, μας πίεσε και στο 6ο λεπτο του δευτέρου ημιχρόνου πέτυχε το 2-2 με ένα εύκολο γκολ, όπου αδράνησε η άμυνα μας. Στο 20ο λεπτό σε μία ανύποπτη φάση με σουτ πολύ έξω από την μεγάλη επανορθωτική δεχτήκαμε το 2-3. Στα απομένοντα 15 λεπτά η ομάδα μας έκανε κάποιες αλλαγές εξωτερικές αλλά και εσωτερικές, ρισκάραμε περισσότερο και καταφέραμε να κάνουμε κάτι συναρπαστικό. Παρά τα σε βάρος μας δεδομένα πιέσαμε τον αντίπαλο και τα τελευταία δέκα λεπτά ήταν ένας μονόλογος για την ομάδα μας, χάνοντας κλασσικές ευκαιρίες. Ευτυχώς στο τέλος καταφέραμε δύο από αυτές να τις μετατρέψουμε σε γκολ στο 65ο λεπτο με τον Χρ. Θεοφάνους με πλασέ και στο τελευταίο λεπτό με τον Γιωρκάτζη με ωραίο διαγώνιο σουτ μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς.