5 στα 5

5 στα 5

Συνέχεια στις επιτυχίες έδωσε η ομάδα μας πραγματοποιώντας μάλιστα και πολύ καλή εμφάνιση, ειδικά στο Β μέρος αφού επιβλήθηκε με σκορ 7-0 της Ε.Ν. Παρεκκλησιάς. Ήταν η 5η συνεχόμενη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια που μας αφήνει στην κορυφή της βαθμολογίας με συντελεστή τερμάτων 33-1. Τα παιδιά από την αρχή έβγαλαν όλα τα στοιχεία που χρειάζονταν θέλοντας να δείξουν την ανωτερότητα τους μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Στοιχεία όπως η διάθεση και η θέληση, το πάθος και η αποφασιστικότητα αλλά και η πολλή αυτοσυγκέντρωση σχεδόν σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού ήταν αυτά που έδωσαν την σπουδαία νίκη. Μπήκαμε πάρα πολύ δυνατά στο παιχνίδι, αφού από τα πρώτα 25' στις ευκαιρίες που βρήκαμε καταφέραμε να τις κάνουμε γκολ και η λήξη του ημιχρόνου να μας βρίσκει να προηγούμαστε με 3-0. Στην επανάληψη τα πράγματα ήταν πολύ πιο απλά κι αυτό που έμενε ήταν στο που θα σταματούσε ο δείκτης του σκορ. Για την ομάδα μας σκόραραν οι Γ. Μπίτουλλας (4), Σ. Κυριάκου, Α. Κυρίτσης και Χρ. Αναστάση.

ΣΥΝΘΕΣΗ: Α. Παστίδης, Μ. Χρίστου, Ν. Πέτρου, Κ. Ευτυχίου, Λ. Αθανασίου, Σ. Σιακαλλής, Α. Θεοδούλου, Α. Κυρίτσης, Σ. Κυριάκου, Ουρ. Χήρα, Γ. Μπίτουλλας. Αλλαγές οι Α. Κότροφος, Γ. Παναγή, Χ. Αναστάση.