Πολύ καλή εμφάνιση παρά την ήττα

Χρειάστηκε ένα απίστευτο σουτ και με την εύνοια του αέρα στο 47 για να χάσουμε ένα παιχνίδι, που η ομάδα μας είχε πολύ μεγάλο ποσοστό κατοχής και ευκαιρίες για ένα θετικό αποτέλεσμα. Για μια ακόμη φορά όπως σε όλα τα παιχνίδια με τους πρωτοπόρους, αντί να έχει ο αντίπαλος λόγω άγχους δυστοκία, την είχαμε εμείς. Στο πρώτο 20λεπτο πιέσαμε τον αντίπαλο ψηλά, θα μπορούσαμε να προηγηθούμε και να κάνουμε τον πρωτοπόρο του πρωταθλήματος να βρεθεί σε πολύ δύσκολη θέση. Το υπόλοιπο του πρώτου ημιχρόνου η Καρμιώτισσα πίεσε χωρίς πολλές ουσιαστικά σημαντικές ευκαιρίες και εμείς ήμασταν επικίνδυνοι στις αντεπιθέσεις. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με το εκπληκτικό γκολ των αντιπάλων και από εκεί και πέρα κάναμε προσπάθειες να αναπτυχθούμε ορθόδοξα, αλλά με πολύ δυσκολία λόγω των πολύ δυνατών ανέμων. Υπήρξαν αρκετές προϋποθέσεις για γκολ σε μια από αυτές είχαμε και δοκάρι με τον Νάντο. Μια λάθος πάσα έδωσε στον αντίπαλο την ευκαιρία να βρεθεί στο 80 μόνος με τον τερματοφύλακά μας και να τελειώσει το παιχνίδι. Γενικά είμαστε ευχαριστημένοι από την προσπάθεια και την εμφάνιση της ομάδας, αν και υπάρχει σοβαρός προβληματισμός για την αναποτελεσματικότητα στα παιχνίδια με ισχυρούς αντιπάλους. Ντεμπούτο για τον νεαρό 18χρονο Στυλιανό Παπαδημητρίου, μετά το 2-0, ο οποίος έδειξε ότι έχει την προσωπικότητα και τα προσόντα να είναι μέλος της Α ομάδας.