K16

Νέα: 1 - 7 από 7 [Σελίδες: 1]
Μεγάλη η διαφορά δυναμικότητας Μεγάλη η διαφορά δυναμικότητας και το παιγνίδι δε χωράει καμία κριτική. Οι παίκτες μας μπήκαν σοβαρά στο παιγνίδι από το πρώτο λεπτό και σκόραραν πολύ γρήγορα κάνοντας πιο εύκολο το έργο τους. Στο ημίχρονο έγιναν και οι έξι αλλαγές που δικαιούμασταν και έτσι δόθηκε χρόνος συμμετοχής σε όλα τα παιδιά.
Επιστροφή στις νίκες Η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα και ήταν καλύτερη από την Ανόρθωση. Με καλή κυκλοφορία μπάλας και ωραίους συνδυασμούς δημιουργήσαμε αρκετές ευκαιρίες, χωρίς όμως να μπορέσουμε να σκοράρουμε. Παρόλο που το δεύτερο ημίχρονο η Ανόρθωση κατάφερε να προηγηθεί με 1-0, η ομάδα μας συνέχισε να παίζει σωστό ποδόσφαιρο, ήταν καλύτερη, κατάφερε να πετύχει δύο γκολ και να πάρει δίκαια τη νίκη.
ΘΟΙ-ΔΙΓΕΝΗΣ 2-4  [26-09-2016]
ΘΟΙ-ΔΙΓΕΝΗΣ 2-4 Ξεκινήσαμε το παιγνίδι κάπως μουδιασμένα και φοβισμένα και είχε ως αποτέλεσμα να δεχτούμε γρήγορα και εύκολα γκολ. Στη συνέχεια σιγά σιγά αρχίσαμε να βελτιωνόμαστε και να βάζουμε στο παιγνίδι μας κάποια στοιχεία που θέλουμε (κυκλοφορία-πάσες-αλλαγή παιγνιδιού). Στο δεύτερο ημίχρονο είμασταν ακόμα καλύτεροι και πιο βελτιωμένοι. Παρατηρήθηκαν λάθη στην τακτική, στα μαρκαρίσματα, στην αγωνιστική πειθαρχία και στην επιθετική ανάπτυξη. Υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης και κάποια παιδιά δείχνουν ότι μπορούν να ανταποκριθούν με πολλή δουλειά. Αποτέλεσμα: 2-4
ΑΕΚ-ΘΟΙ 4-1  [18-09-2016]
ΑΕΚ-ΘΟΙ 4-1 Η δύσκολη εβδομάδα που ξεκίνησε για την ομάδα μας ακριβώς μετά τη λήξη του ματς με την ΕΝΠ και την παραίτηση του προπονητή, τέλειωσε επίσης δύσκολα με την ήττα 1-4 στη Λάρνακα από την ΑΕΚ. Η ομάδα με υπηρεσιακό προπονητή τον Γ. Γεωργίου προσπάθησε αρκετά στο Α' ημίχρονο και κόντρα στον αέρα και τα φάλτσα σφυρίγματα του διαιτητή το σκορ ήταν 1-1.
Ε.Ν. ΘΟΙ-ΕΝΠ 5-1  [12-09-2016]
Ε.Ν. ΘΟΙ-ΕΝΠ 5-1 Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα μας, διατηρώντας το απόλυτο στην έδρα μας. Άνετη νίκη με 5-1 επί της ΕΝΠ, τελειώνοντας το παιχνίδι από το ημίχρονο (3-0). Σκόραραν, 2 γκολ ο Α. Ελευθερίου και από 1 γκολ οι Α. Παπασωφρονίου, Α. Τσικκάς και Α. Τσεκκουράς. Η ομάδα βρίσκεται στην 6η θέση με 6 βαθμούς, 3 λιγότερους από την πρώτη ομάδα.
ΘΟΙ-ΠΑΕΕΚ 7-0  [03-09-2016]
ΘΟΙ-ΠΑΕΕΚ 7-0 Ονειρικό ξεκίνημα για την ομάδα μας στο νέο Παγκύπριο πρωτάθλημα U16 της ΚΟΠ. Μια σοβαρή και ιδιαίτερα ορεξάτη ομάδα διέλυσε την ΠΑΕΕΚ με 7-0. Αρχισκόρερ της αναμέτρησης ο Α. Φιλοθέου με 4 γκολ. Σκοράραν ακόμη ο Θ. Χρίστου, ο Α. Παπαευθυμίου και ο Α. Ελευθερίου. Αρκετά δυνατή και πιο ενισχυμένη φέτος η ομάδα στοχεύει να διακριθεί στο πρωτάθλημα.