VIDEO
INTERVIEWS

Όταν δεν τιμωρείς τον αντίπαλο μετά υποφέρεις / Για πρώτη φορά πατήσαμε κορυφή

Καλή εμφάνιση παρά τις σημαντικές ελλείψεις

Έχοντας ένα καταπληκτικό πρώτο 60λεπτο, παρά τις σημαντικές απουσίες των Φιλανιώτη, Κωνσταντίνου, Αριστοδήμου η ομάδα μας προηγήθηκε με 3-0, έχοντας παράλληλα αρκετές κλασικές ευκαιρίες και ένα δοκάρι. Έδειχνε ότι θα είχε μια εύκολη νίκη, όμως ο αντίπαλος τιμώρησε την επιπολαιότητά μας στην τελική φάση και με δυο ωραία γκολ έφερε την αγωνία και την ένταση στα τελευταία λεπτά. Το χορταστικό παιχνίδι, με τα πέντε γκολ και τον τρομερό ρυθμό έληξε τελικά με 3-2 και έτσι ελπίζουμε ότι ξεπεράστηκε το άγχος της εντός έδρας επιτυχίας, με μια νίκη επί ενός υπέρμετρα φανατισμένου αντιπάλου.

Εξαιρετικά σε εκτέλεση και τα 5 γκολ.

Αξιοσημείωτο το 3 συνεχόμενο γκολ από τον Καπαρτή.

Δεύτερη συνεχόμενη καλή εμφάνιση από τον Πάνο Δημητρίου και με γκολ.

Εξαιρετικό ντεμπούτο από τον Ευγένιο Αντωνίου.

Πολύ καλός ο Δημήτρης Μάρης και σε ρόλο αμυντικού χαφ.

Σκόρερ για δεύτερη φορά φέτος ο Γιάννος Δημοσθένους.

Επιτυχημένη πρώτη εμφάνιση από τον νεαρό Δημοσθένη Αγγελίνα.

Τρομερό τρέξιμο από τον Γιάννο Ιωάννου.

Δύσκολο παιχνίδι και για τον Δημήτρη Ιγαντιάδη εναντίον της πρώην ομάδας του με καλή απόδοση.

Πολύ καλή εμφάνιση και από τους υπόλοιπους για 60 λεπτά.

Θεοφάνους και Κυριάκου σταθερά σε καλή κατάσταση.

Πολύ σταθερός και ο Νεόφυτος Μιχαήλ.

Δύσκολη συνέχεια με τον ίδιο αντίπαλο την Τετάρτη στις 2:00 για το κύπελλο στο Μακάριο.

Τα μικροεπεισόδια μετά το τέλος του αγώνα από πλευράς Εθνικού δεν είναι ικανά να χαλάσουν τις σχέσεις των δυο ομάδων, καθώς οφείλονται σε νεύρα της στιγμής και την δύσκολη βαθμολογική θέση που βρίσκεται η προσφυγική ομάδα. Η άποψή μας είναι ότι πρόκειται για ένα καλογυμνασμένο σύνολο που είναι ιδιαίτερα αξιόμαχος αντίπαλος και στο μέλλον θα έχει επιτυχίες.