Βαριά ήττα των U21

Με το βαρύ σκορ, 0-4 έχασε ή ομάδα νέων από την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος ΑΕΖ Ζακακίου στο χθεσινό ντέρμπυ του πρωταθλήματος νέων Β΄ Κατηγορίας.

Το πρώτο ημίχρονο, το παιχνίδι ήταν ισοδύναμο με ελαφρώς καλύτερη τη δική μας ομάδα και την ομάδα της ΑΕΖ πολύ επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις.

Το παιχνίδι κρίθηκε σε μία φάση, στο δεύτερο ημίχρονο, αφού οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 54΄ με πέναλτι και αποβολή του ποδοσφαιριστή μας Αντρέα Πάλλη, που απόκρουσε τη μπάλα πάνω στη γραμμή της εστίας. Η ομάδα μας έμεινε με δέκα παίκτες, χάσαμε την αυτοσυγκέντρωση μας και στο 62΄ δεχτήκαμε δεύτερο τέρμα, που στην ουσία έσπασε το ηθικό μας για να παλέψουμε για κάτι καλύτερο

Χάσαμε από τη καλύτερη ομάδα του πρωταθλήματος, που για να μας κερδίσει εκμεταλλεύτηκε την αριθμητική της υπεροχή.

Κοιτάζουμε μπροστά και τον επόμενο μας αντίπαλο, τον ΑΣΙΛ Λύσης την ερχόμενη Κυριακή στο Γρηγόρης Αυξεντίου, στην Λάρνακα.

Να σημειωθεί ότι είναι η πρώτη εντός έδρας ήττα που δέχεται ηλικιακή ομάδα των U21 (1997 - 1993) τα τελευταία τρία χρόνια.

Σύνθεση: Βίκτωρας Ντρενέα, Αντώνης Παναγιώτου (Δρουσιώτης Γιώργος), Γιώργος Αβραάμ (Νικολάου Λεωνίδας), Αντρέας Κουρτέλλας, Παύλος Ιωσήφ, Ερωτοκρίτου Σταύρος, Σκώττης Γιώργος, Πάλλης Αντρέας, Κουμπαρής Γιώργος (Παπασωφρονίου Κων/νος), Βλάσης Στυλιανού, Αγγελίνας Δήμος.