Κ.15 Σάρωσε και παρέμεινε μόνη στην κορυφή

Συνέχεια στις επιτυχίες έδωσε η ομάδα μας με το ευρύ 8-0 απέναντι στον ουραγό Ερμή Αραδίππου. Οι ποδοσφαιριστές μας έδειξαν την απαιτούμενη σοβαρότητα που χρειαζόταν κι έτσι έφτασαν πολύ εύκολα σε ακόμη μία νίκη συνοδευόμενη κι από καταπληκτική εμφάνιση και ειδικά στο β μέρος. Για την ομάδα μας σκόραραν οι Αντώνης Κκώστη (2), Βασίλης Κουμίδης (3), Αντώνης Τσικκάς, Μάριος Χριστοφόρου και Σταύρος Τσαμπαλάς. Απομένουν ακόμη 2 παιχνίδια και η ομάδα βρίσκεται στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα και στόχος της είναι να συνεχίσει έτσι και στην συνέχεια για εκπλήρωση των στόχων που έχει θέσει από την αρχή.

ΣΥΝΘΕΣH: Γ .Σώζου, Αιμ. Θεοδώρου, Δ. Ευαγγέλου, Α. Θεοδώρου, Α. Αγγελή, Μ. Χριστοφόρου, Γ. Παναγή, Β. Κουμίδης, Α. Τσικκάς, Α. Κκώστη, Σ. Τσαμπαλάς (Γ. Νικολάου, Μ. Κεκκουρής, Α. Τσιάκκας, Β. Νεοφύτου και Η. Χρίστου)

Κ17: Ε.Ν.ΘΟΙ-ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΚΡΙΤΑΣ ΜΟΡΦΟΥ 1-4

Χάσαμε με 4-1 σε ένα παιχνίδι όπου πρωταγωνιστής ήταν οι χαμένες ευκαιρίες της ομάδας μας. Μετά από ένα άγονο πρώτο ημίχρονο και με πάρα πολύ καλή απόδοση η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκόρ στο 50΄, αντέδρασε και ισοφάρισε με τον Α. Τσικκά στο 60΄. Ο αντίπαλος κατάφερε να πάρει ξανά προβάδισμα στο 67΄και εκεί που φαινόταν ότι το λιγότερο που θα παίρναμε ήταν η ισοπαλία, αφού χάναμε συνεχώς ευκαιρίες, δεχτήκαμε 2 γκόλ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα και έτσι με το τελικό σφύριγμα του διαιτητή το σκορ ήταν στο 1-4