U21 Β Κατηγορίας ΔΟΞΑ-ΘΟΙ 2-3

Οι περσινοί πρωταθλητές U21 Γ Κατηγορίας στην παρθενική τους εμφάνιση στο πρωτάθλημα Β Κατηγορίας απέδρασαν με το διπλό από την έδρα της Δόξας Κατωκοπιάς, κερδίζοντας με 2-3.

Ο αγώνας διεξήχθη σε ένα μέτριο μέχρι  κακό  αγωνιστικό γήπεδο και με αρκετό αέρα. Η ομάδα μας είχε τη καθολική υπεροχή στο περισσότερο διάστημα του αγώνα με συντριπτική αναλογία,  στην κατοχή της μπάλας και στη δημιουργία  8-10  πολύ καλών ευκαιριών για επίτευξη τέρματος.

Καταφέραμε να προηγηθούμε με 2-0 στο α’ ημίχρονο με τέρματα των Βλάση Συτλιανού μετά από ωραία ενέργεια του Δήμου Αγγελίνα και πάσα του Παύλου Ιωσήφ. Το δεύτερο τέρμα σημείωσε ο Σταύρος Ερωτοκρίτου με απευθείας κτύπημα κόρνερ. Πριν  προηγηθούμε μας είχε ακυρωθεί καθαρό τέρμα που σημείωσε ο Λεωνίδας Νικολάου.

Ο αντίπαλος μας ισοφάρισε στο β’ ημίχρονο  με δυο στημένες φάσεις, με ένα φάουλ από πολύ μακρινό σημείο και με ένα αμφισβητούμενο πέναλτι.

Η ομάδα αντέδρασε και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες  πετυχαίνοντας  το νικητήριο τέρμα στο 75’ με το Βλάση Στυλιανού μετά από παλικαρίσια ενέργεια του Γιώργου Δρουσιώτη. Στο 80’ είχαμε διπλή ευκαιρία και δοκάρι με το Γιώργο Σταύρου.

Τον αγώνα παρακολούθησε και ο προπονητής της Α’ ομάδας Νώντας Χριστινάκης.

Ο προπονητής της ομάδας, Σωτήρης Σάββα, παρέταξε τους ακόλουθους ποδοσφαιριστές:

Βίκτωρ Ντρενεά, Αντρέας Πάλλης (60’ Γιώργος Δρουσιώτης), Παύλος Ιωσήφ, Αντρέας Κουρτέλλας, Γιώργος Αβραάμ, Σταύρος Ερωτοκρίτου, Βλάσης Στυλιανού, Γιώργος Σκώττης, Λεωνίδας Νικολάου (62’ Γιώργος Σταύρου), Δήμος Αγγελίνας, Αντρέας Καννάουρος (57’ Γιώργος Κουμπαρής).