Πρωτάθλημα U21 Β΄ Κατηγορίας ΑΕΖ VS ΕΝ ΘΟΙ Λακατάμιας 3 - 0

Κακή εμφάνιση απέναντι σε μία πολύ καλή ομάδα είχε σαν αποτέλεσμα την ήττα με  3-0 στην 2η αγωνιστική, για την ομάδα Νέων U21.

Ο αγώνας έγινε και πάλι εκτός έδρας με την ΑΕΖ στο Ζακάκι στη Λεμεσό.

Οι νεαροί αιφνιδιάστηκαν στα αρχικά στάδια του αγώνα και στο 5΄λεπτό χάναμε με 1-0. Χωρίς να καταφέρουμε να ανακάμψουμε ο αντίπαλος, με συνεχές πρέσινγκ και έχοντας τον αέρα υπέρ του κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 στο 35΄. Στο β’ ημίχρονο  προσπαθήσαμε να μπούμε στο παιχνίδι χάνοντας τη μοναδική μας καλή ευκαιρία με το Γιώργο Κουμπαρή, και είμαστε ελαφρώς καλύτεροι από το πρώτο ημίχρονο. Ο αντίπαλος ήταν και πάλι επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις και στο 70΄κατάφερε να πετύχει το τρίτο τέρμα και κάπου εκεί είχε τελειώσει το παιχνίδι.

Η ομάδα μας υστέρησε σε απόδοση όμως κοιτάμε μπροστά και την ερχόμενη Κυριακή ώρα 15:30 αγωνιζόμαστε στην έδρα μας με τον ΑΣΙΛ Λύσης.

Η σύνθεση της ομάδας μας: Βίκτωρας Ντρενεά, Αντρέας Πάλλης, Μάριος Ευτυχίου (60΄Γιώργος Δρουσιώτης), Αντρέας Κουρτέλλας, Γιώργος Αβραάμ, Σταύρος Ερωτοκρίτου, Αντώνης Παναγιώτου (Παναγιώτης Χ’’ Καλλής), Γιώργος Σκώττης, Λεωνίδας Νικολάου, Δήμος Αγγελίνας, Γιώργος Κουμπαρής (62΄Γιώργος Σταύρου).